הז'אנרים
כל הז'אנרים

ג'ורג' ר.ר. מרטין

פרי סער, אב הדרקונים, מלך האנדלים, ראשוני האדם ושבע הממלכות, משחרר העבדים ושובר השלשלאות
סגנון: פנטזיה אפית, מדע בדיוני
מדינה: ארה"ב
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

משחקי הכס, עימות המלכים,סופת החרבות, משתה לעורבים, ריקוד עם דרקונים, מסעות טאף, האביר משבע הממלכות. 

תאריך לידה: 20 בספטמבר 1948
מקום לידה: באיון, ניו ג'רזי

על ג'ורג' ר.ר. מרטין 

אביו היה סבל בנמל, ויש לו שתי אחיות. הו החל לכתוב בגיל צעיר מאוד, מכר סיפורי-מפלצות תמורת פרוטות לילדי השכונה, כולל הקראה דרמטית.

מאוחר יותר הוא נעשה למעריץ של ספרי קומיקס והחל לאסוף אותם כשהיה בתיכון. אז הוא גם החל לכתוב עלילות עבור מגזין קומיקס של חובבים. המכירה הראשונה שלו הייתה סיפרו בשם "הירו" (גיבור) שהוא מכר למגזין ל"גלקסי" והתפרסם בגיליון פברואר 1971.

ב-1970 סיים מרטין תואר ראשון בעיתונאות מאונ' נורת'ווסט באילינוי בהצטיינות יתירה, שם המשיך גם לתואר שני.

בהיותו סרבן מלחמה ביצע מרטין שירות אלטרנטיבי בארגון VISTA וצורף לקרן הסיוע המשפטי בין השנים 1972-4. לאחר מכן ארגן טונירים של שח-מט עבור ארגון השח-מט הארצי בין 1973-6 ולימד עיתונאות באיווה בין 1976-8. הוא הצליח לכתוב מעט בשנות ה-70 בין כל ההתנדבות ב-VISTA, ארגון הטורנירים וההוראה.

הוא נישא לגייל בורניק ב-1975 והתגרש ממנה ב-1979. לא נולדו לזוג ילדים. מרטין נעשה סופר במשרה מלאה ב-1979.

עם המעבר להוליווד התמנה מרטין כעורך הסיפורים של סדרת הטלוויזיה "אזור הדמדומים"  ב-1986. בשנת 1987 נעשה מרטין עורך ראשי של כתיבת "היפה והחיה" ב-CBS. ב-1988 התמנה מרטין כמפיק של הסדרה וב-1989 התמנה למפקח על ההפקה. הוא היה המפיק בפועל של Doorways, פיילוט שהוא כתב בעצמו ל-CBS, שהוסרט ב1992-3.

נכון להיום מתגורר מרטין בסנטה-פה, ניו מקסיקו. הוא חבר באגודת כותבי המדע הבדיוני והפנטזיה האמריקאיים (הוא היה יו"ר אזורי באגודה בין 1977-9 וסגן נשיא האגודה בין 1996-8).

את סדרת "שיר של אש ושל קרח" שפרסמה אותו הוא עדיין לא סיים למרבה התסכול של קוראיו (לרבות שפחתכם הנאמנה, עורכת האתר) על אף שהספר הראשון, "משחקי הכס" פורסם ב-1996.

סדרת הספרים המצליחה הפכה בשנת 2011 להפקת טלוויזיה מצליחה עוד יותר של HBO בשם "משחקי הכס" על שם הספר הראשון בסדרה. 

מרטין הכחיש את השמועה לפיה הוא מתקיים אך ורק משתיית הדמעות של מעריצי "שיר של אש ושל קרח" והתעקש לטעון כי הוא שותה גם יין. 

ג'ורג' ר.ר. מרטין ספרים